Recenze ESET Smart Security 6

Není to tak dávno, co se společnost ESET, přední světový výrobce antivirových programů původem ze Slovenska, přišel s novou verzí produktu ESET Smart Security. ESET Smart Security 6  v sobě spojuje antispyware, antivir, antispam a firewall, řadí se tedy mezi balíky pro komplexní zabezpečení počítače.


Jak je u ESETu běžné, je možné si stáhnout 30ti denní zkušební verzi pro vyzkoušení všech funkcí na webu výrobce.

eset-smart-security-6-install

Instalace

Instalace je tradičně u ESETu zvládnutá dobře, po chvilce stahování a pár odkliknutých dotazech (souhlas s podmínkami, zapojení do sítě ESET Live Grid, detekce potencionálně nechtěných aplikací, případně nastavení instalační složky), se program bez problémů nainstaloval. Hned po instalaci je možné zadat licenční údaje a nebo produkt vyzkoušet bezplatně.

eset-smart-security-6-anti-theft

Technologie Anti-Theft

Poté proběhne aktualizace na poslední virovou databázi a výzva k připojení se ke službě Anti-Theft. Je to právě technologie Anti-Theft, která je hlavní výhodou nové verze oproti svým hlavním konkurentům v našich končinách, tedy AVG Internet Security a Avast! Internet Security. Technologie Anti-Theft totiž umožňuje najít či zablokovat odcizený nebo ztracený počítač. Více informací o této technologii naleznete v samostatném článku na našem webu, k využívání technologie je třeba se zaregistrovat (je to řešeno pomocí šikovného průvodce).

eset-smart-security-6-uvod01

Program disponuje širokým množstvím nastavení, která umožňují přizpůsobit funkce dle požadavků uživatele. Uživatel si například může zapnout herní režim, což je zvlášť úsporný a neotravující mód, ve kterém může program běžet. Pokud máte program nainstalovaný na počítači svojí ratolesti, je vhodné zapnout (velice jednoduchou) rodičovskou kontrolu pro filtrování procházeného obsahu.

eset-smart-security-6-nastaveni01

Výkon antiviru

Co se týče hlavního určení programu, tedy ochranu před škodlivými kódy, viry, trojany a dalším malware, jedná se o produkt na technologické špičce. V posledním Real-World Protection Testu z března 2013 od AV-Comparatives, což je test snažící se simulovat reálné používání antiviru, se umístil ESET Smart Security 6 mezi nejlepšími s úspěšností více než 99 procent. Stejně spolehlivě funguje i při blokování přístupu na zavirované stránky, což je mimochodem věc, kvůli které hlavně doporučujeme antivir používat, viz. článek na našem blogu Proč používat antivir.  

eset-smart-security-6-eset-av-comparatives

Vedle antiviru je součástí programu i antispam, který pracuje s účty POP3 i IMAP v rámci poštovních klientů MS Outlook, Outlook Express, Windows Mail, Windows Live Mail a Thunderbird. Po instalaci se do whitelistu, tedy seznamu povolených uživatelů, přidají všechny kontakty z adresáře. I když antispam umí dobře bojovat s phishingem, je při přijímání e-mailů možná až moc tolerantní a propouští poměrně dost spamu. Při delším používání a postupném nastavování povolených resp. zakázaných uživatelů se účinnost antispamu výrazně zvyšuje.

Celkové hodnocení

Celkově se jedná o velmi kvalitní produkt pro vysoké zabezpečení počítače, s nízkými nároky na hardware a velkou úspěšností při boji s viry a dalším malwarem. Unikátní je technologie Anti-Theft pro nalezení ztraceného či odcizeného počítače, která tento program posouvá o krok před konkurenci. Tento krok je ale vykoupen tradičně o něco vyšší cenou, což je u ESETu běžný jev.

Plusy:

  • Technologie Anti-Theft pro objevení ztraceného nebo zcizeného počítače
  • Antispam s phisingem pracuje s POP3 i IMAP účty
  • Integrovaná rodičovská kontrola
  • Slušné výkony při nacházení a odstraňování malwaru v testech
  • Nízké hardwarové nároky

Mínusy:

  • Antispam není až tak účinný, je velmi tolerantní
  • Velice jednoduchá rodičovská kontrola
  • Poměrně vysoká cena

Koupit výhodně ESET Internet Security (dříve Smart Security)

Domovská stránka produktu: http://www.eset.cz/cz/domacnosti/produkty/smart-security/

Vytvořil Shoptet | Design Shoptak.cz