Pokud vlastníte menší firmu a nevíte si rady s výběrem antiviru, tak tato recenze je přesně pro Vás. Podíváme se na řešení od známé firmy Kaspersky, přesněji základní verzi „Small office security“. Tato verze umožňuje vše od základních věcí, které u antiviru hledáte až po správu mobilních zařízení s Androidem. Vyšší a dražší verze umožňují i správu Linuxových serverů a iOS zařízení, ale také vyžadují externí odborníky a školení. Pokud tedy hledáte softwarové řešení pro maximálně 50 počítačů, tak určitě čtěte dál.

Požadavky na software

Instalace je jednoduchá, stačí pouze kliknout na tlačítko „Instalovat“, souhlasit s licenčními podmínkami a instalace se sama dokončí. Systémové požadavky také nejsou nijak velké, přesněji:
- Microsoft Windows XP / 7 / 8 / 8.1 / 10 nebo Microsoft Windows Server 2008 R2 / SP1, SBS 2008 / SBS 2008 SP2 / SBS 2011 Essentials, SBS 2011 Standard SP1 / SBS 2011 SP / 2012
- 800MB místa na disku
- Internetové připojení

 

Antivirus Kaspersky je uživatelsky přívětivý, intuitivní a velmi jednoduchý na ovládání. Po spuštění ihned proběhne kontrola systému a aktualizuje se virová databáze, ale i přes to doporučujeme využívat tlačítko „Aktualizovat“ v hlavním menu.

V prvním a nejhlavnějším okně „Kontrola“ se skrývá nabídka různých možností, jak zkontrolovat počítač před hrozbami. Je tu buď možnost otestovat všechny soubory v počítači, provést rychlou kontrolu kritických částí, zkontrolovat si jeden soubor, složku nebo i připojený flash disk a jiné. Dále je tu možnost kontroly naplánovat dopředu a opakovaně, vhodné například k automatické kontrole všech počítačů v době, kdy nejsou využívány.

Kontrola systému

Třetí kolonka nabízí ochranu financí. Tato možnost je vhodná především pro internetové bankovnictví nebo jiné online účty jako například Paypal. Hlavními funkcemi jsou ověřování pravosti webu a ochrana před programy, které zaznamenávají Vaše stisky klávesnice a přeposílají je dál, k tomuto slouží primárně „Virtuální klávesnice“. Často navštivovaný web je možné přidat do ochrany financí a navštěvovat přes zabezpečený prohlížeč.

Ochrana financí

Správce hesel ukládá a šifruje vaše hesla tak, aby k nim neměl přístup nikdo kromě Vás. Funguje to na stejném principu jako ukládání hesel ve Vašem prohlížeči, ale mnohem bezpečněji. Přes Vámi vytvořený účet je také možné hesla synchronizovat na jiných zařízeních.

Také je přibalena služba Anti-theft, která pomáhá bránit mobilni telefon proti odcizení a zneužití. Nejen že nabízí klasickou antivirovou ochranu, ale také nabízí možnosti jako filtrování nevyžádaných hovorů a zpráv, možnost shování historie hovorů, kontaktů atd. Nejhlavnější na této funkci je správa telefonu při ztrátě nebo krádeži. Jednoduše se lze přes webový prohlížeč vzdáleně připojit do telefonu a smazat citlivá data nebo napřílad vyfotit zloděje. Telefon lze lokalizovat a dokonce i při vyměněné SIM kartě a následně zjistit číslo nové SIM karty.

Nabídka šifrování dat umožňuje zavřít jeden nebo více souborů do trezoru a uzamknout ho heslem, poté se na soubory bez hesla nikdo nepodívá. Vhodné například na sdílené počítače kde nechete, aby si někdo prohlížel Vaše důležité soubory.

V okénku Zálohování a obnovení se logicky zálohují soubory a složky. Máme na výběr buď zálohu přednastavených možností, například jen obrázky nebo videa nebo si můžeme vybrat vlastní složky. Zálohovat lze jak na interní disk tak na externí disky a jiná zařízení, dokonce můžeme zálohovat i na cloudová úložiště jako třeba Dropbox.

Zálohování disku

Nyní se dostáváme ke dvoum modře zabarveným tlačítkům. První „Konzole pro správu“ slouží ke změnám nastavení antiviru na jiných zařízeních, stači aby byla připojená k internetu a přihlášená k Vašemu účtu. Správa webových zásad je prakticky rodičovská kontrola. Umožňuje blokovat přístup k počítači automaticky v určitou dobu, blokovat aplikace, omezit přístup k internetu a stahování či omezit komunikaci po internetu a blokovat vyhledávání klíčových slov. Na výběr je také z přednastavených profilů omezení nebo pouze sběr dat.

Konzole pro správu

V právém dolním rohu je možné najít možnost „Zobrazit další nástoje“, kde najdeme pokročilejší nastavení a přehledy, která slouží ke konfiguraci různých možností antiviru. Výchozí zobrazení nabízí přehled využítí systému, síťě a virový přehled.

- Cloudová ochrana – stále aktualizovaná databáze podezřelých webů
- Virtuální klávesnice – nastavení klávesnice sloužící zamezení programům ve sběru stisků
- Karanténa – kopie infikovaných souborů sloužící ke zkoumání
- Kontrola zranitelnosti – vyhledá možné bezpečností díry ve Vašem počítači
- Konfigurace prohlížeče – kontrola prohlížeče a doporučení jeho nastavení
- Mazání soukromých údajů – smaže veškeré stopy o přístupu uživatele na počítač
- Kaspersky Rescue Disk – vytvoří flash disk, se kterým je možné opravit například nestartující systém
- Nástroj pro skartování souborů – mazání souborů způosbem, který braní obnovení
- Mazání nepoužívaných dat – odstraní stará data a uvolní místo na disku
- Řešení potíží s Microsoft Windows – vyhledá škody v systému způosbené nakažení virem

Nástroje

Jako poslední lze v programu v dolní liště najít volbu „Nastavení“. Nalezneme zde ať už základní nastavení programu nebo pokročilejší včetně vypínání částí ochrany a její nastavení. Je zde i nastavení na pár skrytých funkcí, které ulehčují každodenní práci a pár jich stojí za zmínku:
- Blokování síťových útoků
- Kontrola podezřelách odkazů v IM komunikaci a mailu
- Omezený přístup k webové kameře
- Blokace reklam v prohlížeči a některých aplikacích
- Možnost vrátit zpět škody způsobené malwarem

Nastavení programu

Závěr

Pokud se tedy chystáte zabezpečit své podnikání, tak je Kaspersky Small office security správná volba. Získáte nejen kvalitní zabezpečení a ochranu proti hrozbám, ale i přehled co se děje na síťi nebo nástroje na záchranu dat a systému. Vše je prezentováno v přehledném a jednoduchém podání, které zvládne ovládat a nastavit běžný uživatel a není potřeba dedikovaného pracovníka. Antiviry Kaspersky právem zabírají přední příčky žebříčků.

Proč koupit?

- Jednoduché ovládání
- Kvalitní zabezpečení
- Nízké využití výkonu počítače
- Možnosti pokročilého nastavení

 

Co o nás říkají zákazníci

“  Velká vstřícnost a ochota.   „

Zákazník, 12. 01. 2022
“  Přehlednost, ceny, ochota jednání   „

Zákazník, 07. 10. 2021
“  Spolehlivost,rychle doruceni,vse ok Mates   „

Zákazník, 25. 09. 2021