Podvodná aplikace parazitující na FaceApp

Aplikace FaceApp je poslední dobou plný Facebook, lidé jsou zvědaví a tak zkoušejí, jak budou vypadat za mnoho let. Jak ukázali bezpečnostní experti ze společnosti Kaspersky, popularita aplikace s sebou ale také nese riziko v podobě pozornosti počítačových pirátů, kteří vytvořili podvodnou aplikaci FaceApp.

Podle jejího experta Igora Golovina: „Ve skutečnosti je vyvinuta s jediným cílem – infikovat zařízení uživatelů adwarovým modulem označovaným jako MobiDash,“ „Po stažení této aplikace z neoficiálních zdrojů a jejím nainstalování se zobrazí falešné hlášení o chybě. Aplikace se následně na oko odstraní. Škodlivý modul obsažený v aplikaci nicméně na zařízení zůstává schovaný a zobrazuje reklamy.“

Ochrana je, jak už to bývá jednoduchá - neinstalovat aplikace z neoficiálních zdrojů, tedy vždy použít Google Play nebo App Store a pokud možno, používat bezpečnostní sofware pro mobilní zařízení. Nicméně i při používání certifikovaných aplikací jako je FaceApp je třeba vzít v úvahu, že použitím aplikace předáváte autorům aplikací i cenná data - například čas a místo pořízení fotografie, svoje biometrické údaje a možnost neznámé společnosti sbírat data vztahující se k Vaší fotografii. Podle nás, to za to nestojí. Více informací se můžete dozvědět zde: Panika okolo FaceApp je i není na místě.

Zdroj: https://businessmirror.com.ph/2019/07/19/kaspersky-detects-fake-faceapp-app-warns-users

Co o nás říkají zákazníci

“  Velká vstřícnost a ochota.   „

Zákazník, 12. 01. 2022
“  Přehlednost, ceny, ochota jednání   „

Zákazník, 07. 10. 2021
“  Spolehlivost,rychle doruceni,vse ok Mates   „

Zákazník, 25. 09. 2021