28.04.2014 | Nový trojský kůň

Českým internetem se začala šířit nová infiltrace. V textu e-mailu, jehož prostřednictvím se infiltrace šíří, se hovoří o neuhrazeném dluhu, který je třeba uhradit. V příloze je pak zazipovaný exe soubor, prostřednictvím kterého se trojský kůň Win32PInjector.BCSO může dostat do počítače.

O tom, že se jedná o velice čerstvou a rychle se šířící infekci svědčí to, že když jsme dnes ráno došlý soubor zkontrolovali produktem ESET Smart Security, ještě jako infikovaný soubor nebyl. Společnost ESET však zareagovala bleskově, protože dnes vydaná virová aktualizace již virus spolehlivě detekovala.

Útok je vysoce nebezpečný, protože je vedený nebývalou silou (e-mail je zaslán na obrovské množství adres) a je nebývale sofistikovaný. E-mail je napsán dobrou češtinou, je zaslaný z relevantních e-mailových adres (dokonce mj. i z emailové adresy města České Budějovice) a je zacílen na lidskou "slabinu". Již jen sama informace o nemalém dluhu (řády tisíců korun) může řadu uživatelů přimět k tomu, aby přílohu otevřeli a podívali se, o jakou údajnou smlouvu se jedná.

Jako vždy platí maximální obezřetnost k souborům s jakoukoliv přílohou, dvojnásob pak obsahující spustitelný soubor, pravidelně aktualizaný kvalitní antivirus.

Co o nás říkají zákazníci

“  Velká vstřícnost a ochota.   „

Zákazník, 12. 01. 2022
“  Přehlednost, ceny, ochota jednání   „

Zákazník, 07. 10. 2021
“  Spolehlivost,rychle doruceni,vse ok Mates   „

Zákazník, 25. 09. 2021