14.03.2013 | Na ČR útočí hackeři

Od pondělí 11.3. ovládla český internet hysterie z DDos útoků. Nejprve byly napadeny zpravodajské servery, pak Seznam, banky a mobilní operátoři

Rozsáhlé DDos útoky na české weby

DDos útokyV pondělí 11.3. zahájily hackeři útok na weby českých zpravodajských serverů jako iDnes.cz nebo iHned.cz. V úterý 12.3. pokračovaly útoky napadením Seznamu.cz, ve středu 13.3. napadením některých bank a ve čtvrtek 14.3. napadením webů dvou největších mobilních operátorů Telefoniky O2 a T-Mobilu.

Útok byl proveden ze zahraniční, zejména z oblasti Ruska, metodou DDos (Distributed denial of service, česky odmítnutí služby), což je útok, kdy dochází pomocík zahlcení serveru požadavky a jeho následnému vyřazení. Je přitom využíváno botnetu, sítě složeného z velkého množství počítačů napadaných škodlivým softwarem, přes který je možné tyto počítače ovládnout. Více informací o DDos útocích můžete najít například na wikipedii.

Běžný uživatel nemusí řešit obranu proti vlastnímu útoku, protože se provádí jen na větší servery (u malých nemá smysl využívat rozsáhlou infrastrukturu botnetů). Může se ale zabezpečit proti tomu, aby se nestal součástí takové sítě. Většina majitelů útočích počítačů ani netuší, že je jejich počítač napadený a že je používán k nelegální činnosti, protože nepoužívají kvalitní antivirus. Více o tom, proč je vhodné antivirus používat najdete na našem blogu.

 

Co o nás říkají zákazníci

“  Velká vstřícnost a ochota.   „

Zákazník, 12. 01. 2022
“  Přehlednost, ceny, ochota jednání   „

Zákazník, 07. 10. 2021
“  Spolehlivost,rychle doruceni,vse ok Mates   „

Zákazník, 25. 09. 2021